


| Parameter | Value |
|---|---|
| Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM | 600 V |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 700 mV |
| RoHS | Compliant |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 5 mA |
| Packaging | Tube |
| On-State Current | 8 A |
| On-State Voltage | 1.3 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
Stock: 3361
Distributors
pcbx
Unit Price$0.73182
Ext.Price$0.73182
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.73182 | $0.73182 |
| 10 | $0.45653 | $4.56530 |
| 25 | $0.39657 | $9.91425 |
| 50 | $0.34448 | $17.22400 |
| 100 | $0.29923 | $29.92300 |
| 300 | $0.26620 | $79.86000 |
| 500 | $0.23681 | $118.40500 |
| 1000 | $0.20176 | $201.76000 |
| 3000 | $0.17815 | $534.45000 |
| 5000 | $0.15730 | $786.50000 |
| 10000 | $0.15303 | $1530.30000 |
